جیژوان

جیژوان
به جیژوان خوش اومدید . برای دیدن مطالب قفل عضو خبرنامه شوید .
جیژوان


امید دیزاینر

خبرنامه جیژوان
برای دریافت مطالب خوب و از اپدیت شدن جیژوان عضو خبر نامه شودید

Powered by WebGozar

چت با مدیریت
نظرات و انتقادات خودتان را بیان کنید

سجاد دیزاین

پیشرو چت

صفحات

موضوع: جالب ،


پاهای این افراد شبیه پاهای شترمرغ است.که بیشترشان از قبایل آفریقایی در منطقه زیمبابوه و بوتسوانا هستند.(برای دیدن تصاویر بیشتر به ادامه مطلب بروید )

نویسنده : امید قدرتی
پنجشنبه 30 شهریور 1391


موضوع: طنز ،

یک دستگاه الاغ مدل بالا

تیپ قاطر

سم اسپرت

ارتفاع تا زانو

دارای کارت یونجه

مصرف صدی یه مشت علف !

گردن هیدرولیک

دزدگیر مجیک جفتک

پالان چرمی

بوق عرعر بلبلی

طوسی متالیک

فروشی محصول 2012

شرکت غضنفر !!!!


...

نویسنده : امید قدرتی
پنجشنبه 30 شهریور 1391


موضوع: جالب ،

یك كشاورز ژاپنی توانست سنگین ترین سیب جهان را تولید كند و ركورد دار كتاب ركوردهای جهانی گینس شود.
 «چیساتو ایواساكی» سیبی به وزنی در حدود 1/89 كیلوگرم تولید و ركورد كاشت سنگین ترین سیب جهان را به خود اختصاص داد.


به گزارش جیژوان به نقل از پایگاه اینترنتی ثبت ركوردهای جهانی گینس، «چیساتو» در اكتبر سال 2005 میلادی توانست در باغ سیبش در شهر «هیروساكی» این میوه را تولید كند.


...

نویسنده : امید قدرتی
پنجشنبه 30 شهریور 1391خیابان بالدویردر یکی از جزایر نیوزیلند به نام Dunedin واقع شده و شیبدار ترین خیابان جهان به شمار می رود. طول این خیابان 350 متر است که از جاده North شروع شده به چهارراه Buchanan ختم می شود. خیابان بالدویر به عنوان شیب دار ترین خیابان جهان در گینس ثبت شده، چراکه ارتفاع آن تا 80 متر افزایش می یابد. شیبدارترین بخش آن حدود 161.2 متر است و شیب آن به 38 درجه می رسد.


شهر Dunedin در سال 1848 تاسیس شد و شیبدار بودن این خیابان غیرعمدی بوده است. این خیابان مانند بیشتر قسمت های نیوزلند به شیوه ای بی نظم و درهم توسط معماران انگلیسی ساخته شده است.


( برای دیدن تصاویر بیشتر به ادامه مطلب بروید )
نویسنده : امید قدرتی
پنجشنبه 30 شهریور 1391


موضوع: سرگرمی ،

دوچرخه ها یکی از وسایل نقلیه ای هستند که بیشترین تنوع در طراحی

و ساخت آنها وجود دارد و هر ساله، انواع مختلفی از این وسیله توسط مردم خوش ذوق ساخته می شود.اما اخیرا دوچرخه ای عجیب و غریب توسط یک مخترع ساخته شده است که نه صندلی برای نشستن دارد


و نه پدالی برای رکاب زدن!

وصل کننده دو چرخ این دوچرخه به یکدیگر، فقط یک کمربند است که روی دوش دوچرخه سوار قرار

می گیرد و این پاهای دوچرخه سوار است که با راه رفتن روی زمین و یا دویدن، نیروی حرکت چرخ ها

را تامین می کند. مشخص نیست هدف این طراح از ساخت دوچرخه ای که پاهای دارنده آن روی زمین است


و عملا صاحبش روی زمین راه می رود چیست؟!
...

نویسنده : امید قدرتی
پنجشنبه 16 شهریور 1391


موضوع: جالب ،


(برای دیدن تصاویر بیشتر به ادامه مطلب بروید )
نویسنده : امید قدرتی
پنجشنبه 16 شهریور 1391


موضوع: جالب ،

استادیومی باستانی از جنس سنگ مرمر با قدمتی بیش از 700 سال در استان ساحلی دریای اژه به نام آیدین کشف شد.این استادیوم که سالم‌ترین ورزشگاه باستانی کشف شده در منطقه آناتولیا به شمار می‌آید، همزمان با یک سالن تئاتر، بازار و دیواری با نقش‌های گوناگون کشف شد.
این استادیوم تاریخی که نتیجه کاوش‌های 28ساله باستان‌شناسان در شهر ماگنزیاست، نشان می‌دهد که ساکنان این شهر از دیرباز متمدن بوده‌اند.


باستان‌شناسان با اشاره به این که این استادیوم از بخشی 70 متری و زیرزمینی نیز برخوردار بوده است، اعلام کردند ورزشگاه در زمان رونق خود گنجایش حدود 40 هزار نفر را داشته است.

به گزارش میراث آریا، باستان‌شناسان اعلام کردند در صورت تخصیص بودجه کافی، کاوش‌های این منطقه در سال آینده نیز ادامه خواهد یافت که در آن صورت می‌توان به شناسایی بخش‌های بیشتری از این ورزشگاه 700 ساله امیدوار بود.


...

نویسنده : امید قدرتی
پنجشنبه 16 شهریور 1391


موضوع: اخبار ،

مهدی كرم زاده ورزشكار معلول ایران در ماده پرتاپ دیسك در بازیهای پارالمپیك گردن آویز نقره را از آن خود كرد و بعد از ورزشكاری از كشور میزبان در جایگاه دوم ایستاد.


به هنگام توزیع مدال در حالیكه كیت میدلتون همسر شاهزاده انگلیس مدال كرم زاده را به گردن او انداخت، این ورزشكار ایرانی حاضر به دست دادن با خانم میدلتون نشد و تنها دستانش را به نشانه احترام به سینه گرفت.


این صحنه بازتاب زیادی در رسانه*های خارجی داشت و بیشتر روزنامه*های انگلیسی به این واكنش پرداختند و نوشتند كه فرهنگ اسلامی در ایران حتی در محافلی بزرگ چون المپیك به مردان اجازه نمی*دهد كه با زنان دست دهند. برخی از آنها نوشتند كه همسر شاهزاده ویلیام از این حركت كرم*زاده ناراحت شد اما به روی خود نیاورد و خویشتنداری كرد.


روزنامه دیلی میل نوشت كه یكی از مسوولان كاروان ایران در واكنش به حركت كرم زاده به برگزاركنندگان رقابت*ها گفت كه این اقدام كرم زاده به فرهنگ ایرانی بر می*گردد و ربطی به سیاست ندارد.

...

نویسنده : امید قدرتی
پنجشنبه 16 شهریور 1391


موضوع: جالب ،مسجد جامع دهلی از زیباترین و بزرگترین مساجد دنیا /عکس

گردشگری - سی و یکم مرداد ماه مصادف شده است با روز جهانی مسجد . در دنیا عبادتگاههای زیبا و بزرگی به ما مسلمانان اختصاص دارد از مسجد امام خمینی در اصفهان تا ایا صوفیه در استانبول اما مسجد جامع دهلی نو نیز یکی از بزرگترین مساجد مسلمانان به شمار می رود

هادی معیری نژاد- این مسجد معمولا در بین بزرگترین مساجد جهان اسلام کمتر شناخته و یا معرفی شده است اما بنای بی نظیر آن نشانگر زیبایی هایست که فقط می توان در تاج محل از آن سراغ گرفتمسجد جامع دهلی یا جامع مسجد یا مسجد جهان‌نما، از مهمترین مساجد هندوستان و از بزرگترین و زیباترین مساجد عالم اسلام است که در دهلی پایتخت هند واقع شده است. این مسجد از نوادر روزگار است و از ماسه سنگ ساخته شده و دارای دو منار و سه گنبد مرمرین می‌باشد. این مسجد عنوان بزرگترین مسجد جهان را کسب کرده‌است و روزگاری بزرگترین آنها هم بوده‌است.
مسجد جامع دهلی بین سال‌های 1650 تا 1656 میلادی/ 1060 تا 1066 هجری قمری به دستور شاه جهان پنجمین امپراتور گورکانی هند و سازنده تاج محل ساخته شده‌است. این مسجد روبروی قلعه سرخ، در قسمت دهلی قدیم قرار دارد و یکی از مراکز مهم مسلمانان در هند به شمار می‌رود.


شاه‌جهان افزون بر بناهای مهمی چون تاج محل و قلعه سرخ دهلی، چندین مسجد مهم دیگری را در آگرا، اجمر و لاهور ساخته‌است. طرح طبقات مسجد جامع بسیار به موتی مسجد یا مسجد مروارید در آگرا شباهت دارد، اما مسجد جامع بزرگتر از آن بوده و دارای دو طبقه‌ است. قسمت اعظم این مسجد به علت وسعت زیربنایی که شاه‌جهان برای آن برگزید بعدها به آن اضافه شد.
امروزه از پله‌های خارجی مسجد برای جایگیری دکه‌های غذایی و فروشگاه‌ها هنرمندان خیابانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. عصر هنگام در شرقی مسجد به بازار فروش مرغ و ماکیان تبدیل می‌شود. پیش از جنگ 1857 استقلال هندوستان نزدیک در جنوبی مسجد یک مدرسه اسلامی قرار داشت که طی جنگ استقلال هندوستان کاملا تخریب شد.
بازار بزرگ چندی چوک به معنای میدان نقره در قسمت شمالی این مجسد قرار داشت که توسط جهان آرا بیگم دختر شاه جهان ساخته شد و یادآور هنر و تمدن عصر گورکانیان هند است.
مسجد جامع دهلی دارای دو محراب باشکوه و حیاط وسیعی است که تحسین هر بیننده‌ای را برمی‌انگیزد. مسجد رو به سمت غرب دارد و هر سه طرف آن با ایوانهای طاقدار قوسی شکل پوشانده شده که درگاه برج مانند آن رو به مرکز مسجد قرار دارد. این مسجد حدود 80 متر طول و 27 متر عرض دارد و سقف آن با سه گنبد پوشانده شده‌است. هر کدام از گنبدهای این مسجد با مرمرهای سیاه و سفید کار شده اما گنبد بالایی آن با طلا پوشانده شده‌ است. برای ساخت این مسجد 5000 کارگر به مدت بیش از 6 سال کار کرده‌اند.
دو مناره این مسجد دارای 40 متر ارتفاع هستند که 130 پله‌ دارند و با مرمر سفید و سنگ ماسه قرمز فرش شده‌اند. در محوطه پشتی این مسجد نیز چهار مناره کوچک که به مناره‌های جلویی شباهت دارد قرار گرفته‌ است.
زیر گنبدهای مسجد سالنی قرار گرفته که هفت ورودی قوس‌دار آن رو به سمت غرب است و دیوارهای مسجد تا ارتفاع کمر با مرمر پوشانده شده‌اند. غیر از این سالن نیز، شبستان اقامه نماز دیگری در مسجد قرار دارد که حدود 61 در 27 متر مربع است و هفت ورودی قوس دار دارد. در بالای هر کدام از این ورودی‌های قوسی شکل کتیبه‌هایی از مرمر سفید قرار داد که 2/1 متر طول و 76 سانتی متر عرض دارد که روی آن با مرمر سیاه حکاکی شده‌است. روی این کتیبه‌ها تاریخ ساخت مسجد حک و از فضائل و سلطنت شاه‌جهان نقل شده‌ است. جالب اینکه این کتیبه‌ها به زبان فارسی و خط ثلث نورالله احمد است که در سال 1060 ه‍.ق به روش معرق سنگ اجرا شده است.
ازجمله اشیاء باستانی که در این مسجد نگهداری می‌شود، قرآنی قدیمی است که روی پوست آهو نوشته شده‌است.
...

نویسنده : امید قدرتی
یکشنبه 12 شهریور 1391


موضوع: جالب ،

مصر این روزها اگرچه به دلیل تب و تاب‌های سیاسی از فهرست تورهای گردشگری دنیا خارج شده است، اما هنوز هم یکی از دیدنی‌تری نقاط دنیاست که جاذبه‌های تاریخی و طبیعی‌اش به یک اندازه برای گردشگران خارجی جذابیت دارد. کشوری که شاید تمام مردم نیاز از عظمت اهرام ثلاثه‌اش باخبر باشند، اما قطعاً از عظمت کویر ناشناخته آن خبر ندارند. کویر سفید رنگ بی‌نظیری که تنها در مصر وجود دارد و البته همان هم هنوز به‌طور کامل کشف نشده است.

به گزارش خبرآنلاین، صحرای «بیضا» یا کویر سفید، منطقه‌ وسیعی است که در نزدیکی روستای «الفرافره» قرار دارد. صحرایی که خاک آن نشانی از زردی سرخی کویر ندارد و خاک سفید آن در سال‌های اخیر، گردشگران زیادی را برای تماشای آن به مصر کشانده است.

قارچ‌های غول‌پیکر سنگی

اگر در شب گذارتان به صحرای بیضاء بیفتد، به احتمال زیادی خاک این صحرا را با برف‌های پودری زمستانی اشتباه خواهید گرفت، اما این صحرا نه تنها رنگ برف را تا به‌حال به خود ندیده بلکه آنقدر داغ و درخشان است که تورهای گردشگری، ترجیح می‌دهند شب‌ها مسافران خود را به این کویر ببرند.

در صحرای بیضا همچنین می‌توان عجیب‌ترین نمونه از سنگ‌های گچی را دید که با ملایم‌ترین بادها دچار فرسایش شده‌اند و به شکل‌های عجیبی درآمده‌اند. یکی از معروف‌ترین این نوع صخره‌ها که در صحرای بیضاء، به‌وفور پیدا می‌شود، سنگ‌های قارچی شکلی است که به شکل غیرقابل باوری شبیه قارچ‌های غول پیکر خوراکی به‌نظر می‌رسد.

البته در سال‌های اخیر صخره‌های سست و گچی این صحرا با بی‌توجهی گردشگرانی که از سست بودن خاک منطقه خبر ندارند، آسیب‌های زیادی دیده است.

گفتنی است، صحرای بیضاء محل امنی است که گردشگران می‌توانند چند شب را در آن سر کنند، بدون آنکه خطر حمله جانوران آنها را تهدید کند.

در این صحرا خبری از خزندگان و حشرات خطرناک نیست و تنها حیوانی که اگر توریست‌ها خوش‌شانس باشند که آن را ببینند، روباه است که سروکله‌اش در نیمه‌های شب برای خوردن باقیمانده غذای توریست‌ها پیدا می‌شود.
...

نویسنده : امید قدرتی
یکشنبه 12 شهریور 1391


موضوع: جالب ،

گروه معماری و طراحی داخلی spaceflavor در سان فرانسیسکو یک مکعب کوچک و جمع و جور را به عنوان نمونه ای از خانه های همراه که وسایل مورد نیاز برای زندگی و کار را همزمان فراهم می کند برای استاد فنگ شویی لیو مینگ ساخته است.
این خانه ی همراه در دو طبقه طراحی شده و در یک انبار ۱۱۰۰ فوت مربعی در اوکلند که مینگ کلاس های فنگ شویی خود را در آن برگزار می کند قرار گرفته است. به این ترتیب مینگ در یک مکعب هشت فوتی فعالیت های شخصی، مطالعه، خواب و مدیتیشن را انجام می دهد و به راحتی می تواند این خانه ی مکعبی را به جهت های مساعد بر اساس تقویم قمری چینی منتقل کند.
این خانه از یک قاب فلزی از پیش ساخته شده و تخته سه لا ساخته شده است، جالب اینکه ساخت آن در حدود ۴۸ ساعت زمان برده است.
درون خانه و در طبقه ی بالا وسایل مورد نیاز برای مدیتیشن و خواب قرار گرفته اند، در طبقه ی پایین و در یک طرف آن یک تشک تاتامی برای نشستن و برگزاری کلاس ها و در طرف دیگر یک کامپیوتر و وسایل دیگر قرار دارند.
(برای دیدن تصاویر بیشتر به ادامه مطلب بروید)
نویسنده : امید قدرتی
چهارشنبه 8 شهریور 1391


موضوع: جالب ،

اسلحه موسوم به SwissMiniGun C1ST یك كالیبر شش تیرانداز دومنظوره .09 است كه فقط 5.5. سانتی‌متر طول دارد و وزن آن نیز 19.8 گرم عنوان شده است.این اسلحه محصول شركت SwissMiniGun سوئیس بوده و یك فناوری دومنظوره مینیاتوری است كه هر بار كه ماشه كشیده می‌شود، شلیك می‌كند و به كوك كردن آن قبل از شلیك نیازی نیست.اسلحه جدید در كتاب گینس ركورددار عنوان كوچك‌ترین روولور در حال عملكرد جهان است.

فناوری C1ST دارای یك جلد چرمی است كه مانع از گم‌شدن آن در جیب می‌شود.این تكنولوژی به .357 Magnum Colt Python شباهت دارد اگرچه اندازه آن 23 درصد این اسلحه عنوان شده و شركت سازنده آن را بنا بر خواسته‌های مشتریان تغییر داده و اصلاح می‌كند.


بهای كوچك‌ترین اسلحه كاربردی جهان شش هزار و 705 دلار اعلام شده است.

...

نویسنده : امید قدرتی
یکشنبه 5 شهریور 1391


موضوع: جالب ،
...

نویسنده : امید قدرتی
یکشنبه 5 شهریور 1391


موضوع: عکس ،

در ساعت ۲۱ و ۴۴ دقیقه شامگاه پنج شنبه ۲۶ مرداد چهارمین زلزله‌ی خطرناک (۶. ۴ ریشتر ) طی چند روز اخیر در منطقه وزرقان آذربایجان شرقی رخ داد که منجر به ترکیدگی لوله گاز و آتش سوزی شد.این حادثه در روستای کاسین از توابع شهرستان ورزقان رخ داد.

(برای دیدن تصاویر بیشتر به ادامه مطلب بروید )
...

نویسنده : امید قدرتی
یکشنبه 5 شهریور 1391


موضوع: عکس ،

(برای دیدن تصاویر بیشتر به ادامه مطلب بروید )


نویسنده : امید قدرتی
یکشنبه 5 شهریور 1391امکانات
مشاهده جدول کامل لیگ برتر ایران

مرجع وبلاگ نویسان جوان

نظرسنجی

نظر شما درباره سطح وبلاگ چیست ؟


آمار بازدید
  خوش آمدید
نویسندگان:

آمار بازدید
  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :

وضعیت وبلاگ :
  • تعداد کل مطالب :
  • رنک گوگل :
  • آی پی شما :

آخرین بروزرسانی

تبلیغات
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic